Novostavby rodinných domov

Novostavba so sebou prináša dva hlavné aspekty, ktoré je dobré riešiť už pri návrhu, respektíve pri samotnej realizácií.

Energetická certifikácia : Každá budova, ktorá bude kolaudovaná ako rodinný dom je posudzovaná z hľadiska energetickej náročnosti. Slnečné kolektory pomôžu znížiť energetickú náročnosť budovy, keďže sa jedná o energiu z obnoviteľných zdrojov. Dodáme Vám všetky potrebné údaje o výkone nášho systému aby ste mohli správne spracovať projekt rodinného domu.

Dotácia : dotácia na slnečné kolektory v programe Zelená domácnostiam je do výšky 1750€ alebo 50%. Aby bola dosiahnutá maximálna výška dotácie je pri žiadosti o dotáciu vo výške 1750€ dodať faktúru vo výške aspoň 3500€. Seriózna firma dokáže v tejto cene systému dodať a nainštalovať aj zásobník TÚV, zapojiť ho a spojazdzniť solárny systém. Samozrejme tieto náklady ušetríte a nemusíte ich realizovať svojpomocne prípadne stavebná firma. Nekupujte teda zásobník vody od stavebnej firmy. Nemusíte kúpiť správny produkt (najčastejšie nedostatočný objem/nevhodný pre solárne zariadenie) a nevyužijete v plnej miere štátnu dotáciu.

Realizácia: ekonomicky aj časovo je výhodná realizácia počas výstavby. Mnohým naším klientom sme inštalovali solárne potrubie pod fasádu, prípadne pod sadrokartón, omietku atď. Solárna kvapalina prúdi v nerezovom vlnovci, ktorý má životnosť vyššiu ako je životnosť solárneho zariadenia alebo stavebného systému. Odporúčame naším zákazníkom osloviť nás čo najskôr a poradíme ako zakomponovať naše práce do stavebných prác.
Zelené technológie ku novým a moderným novostavbám jednoznačne patria. Sofistikovaný systém vákuových kolektorov je priamo vhodný pre inštaláciu v nízkoenergetickej výstavbe – a to ako primárny zdroj TÚV ale aj ako prídavný zdroj vykurovania v domácnosti. Kúpou u nás šetríte peniaze aj čas. Neváhajte nás kontaktovať, prípadne požiadať o cenovú ponuku.

Na moderných stabvách sa kolektory zvlášt vynímajú
productionrodinny-dom